Rádi poskytneme bližší informace vč. ukázek projektů.
Pokud máte zájem o bližší informace, budeme se Vám věnovat.
ČR: tel. 775 984 399
Email: jaroslav.duspiva@access-cz.com
 SR: tel. +421 911 138 777
Email: radovan.ocsovay@accessassessment.com

tlacitko

Proces Řízení výkonu

Proces Řízení výkonu chápeme jako proces, jehož cílem je dosáhnout optimálního výkonu zaměstnanců. K tomu nejlépe slouží systém práce s cíli – řízení podle cílů (management by objectives). Samotnému hodnocení cílů předchází správně nastavený proces nastavování cílů, jejich kaskádování od strategických až po individuální cíle a pravidelná průběžná kontrola plnění vč. zpětné vazby.

Stručný návrh postupu:

  • Analýza současného stavu. Zda, ev. jak se pracuje s cíli, jak je hodnocen výkon zaměstnanců apod.
  • Návrh koncepce práce s cíli a jejich hodnocení – podrobný popis jednotlivých kroků procesu, nastavení periodicity hodnocení cílů, kalendář jednotlivých akcí atd.
  • Představení navrženého procesu top managementu – doplnění, úpravy, ev. zjištění možných problémových kroků a celkové akceptability procesu zaměstnanci společnosti.
  • Definování celofiremních cílů (pomocí workshopu s top managementem –facilitováno z naší strany) a zajištění následného kaskádování celofiremních cílů na nižší úrovně ve společnosti (doporučíme postup a ohlídáme správnou implementaci). 
  • Proškolení zaměstnanců, jak správně stanovovat cíle, jak hodnotit jejich plnění a dávat zpětnou vazbu.
  • Často je třeba zajistit nastavení cílů pro operátorské/hierarchicky nejnižší pozice. Tyto cíle se zpravidla nemění a obsahují jasně definované požadavky/cíle pro tyto pozice. Zde volíme z praktických důvodů jiný přístup, než u komplexnějších pozic.
  • Pomoc s konsolidováním výsledných hodnocení a kalibrace dat. Doporučení opatření a využitelnosti dat v dalších HR procesech.

Aktuality

Dá se zrušit proces hodnocení výkonu?

V poslední době občas narazíme na to, že některá společnost zrušila proces hodnocení výkonu...

Více informací

Jak nepřijít o kvalifikované zaměstance?

Nedávno jsem při cestě ze zahraničí seděl v letadle vedle dvou Angličanů. Ne, že bych měl ve zvyku poslouchat cizí rozhovory, ale znáte to, místa v letadle v ekonomické třídě...

Více informací

Návod na přísun kvalitních kandidátů

Určitě jste už mnohokrát slyšeli, že vyspělé společnosti často používají v HR oblasti metody moderního marketingu. Rád bych níže uvedl návod, jak tyto metody...

Více informací