Rádi poskytneme bližší informace vč. ukázek projektů.
Pokud máte zájem o bližší informace, budeme se Vám věnovat.
ČR: tel. 775 984 399
Email: jaroslav.duspiva@access-cz.com
 SR: tel. +421 911 138 777
Email: radovan.ocsovay@accessassessment.com

tlacitko

Testy a dotazníky

Testy a dotazníky, které rozklíčují kandidáty nebo zaměstnance

Testy schopností (např. numerické, verbální, logické) a osobnostní dotazníky slouží ke zmapování osobnosti a mentální úrovně hodnocených jedinců. Na rozdíl od životopisů a osvědčení, které udávají dosažené výsledky z minulosti, testy schopností a osobnostní dotazníky slouží k predikci chování, výkonu a budoucího potenciálu hodnocených osob.

Níže uvedené testy a dotazníky jsou určeny především pro zaměstnavatele, kteří hledají nové zaměstnance a chtějí se ujistit ve svém rozhodnutí při výběrových řízeních nebo se jich také využívá pro další rozvoj stávajících zaměstnanců a udržení těch kvalitních.

S testy a dotazníky jsme pomáhali např. v těchto společnostech

Lego

Se společností Access Assessment a panem Duspivou spolupracujeme v oblasti testování kandidátů od roku 2010. Spolupráce je naprosto perfektní. Zejména oceňujeme spolehlivost, profesionalitu a...

Více informací

AGROFERT

Se společností Access Assessment spolupracujeme již od roku 2011. On-line hodnotící nástroje Talent Q nám pomáhají efektivně při výběrových řízeních a rozvoji našich zaměstnanců. Spolupráci...

Více informací

ASSA ABLOY

S firmou Access Assessment spolupracuje ASSA ABLOY na psychometrickém testování při výběrových řízeních na manažerské pozice. S dosavadní spoluprací s Access Assessment jsem spokojena....

Více informací

 

Jak lze testy a dotazníky prakticky využít?

1) Pro detailní pochopení hodnocené/ho

Tyto nástroje se používají při výběru kandidátů nebo rozvoji zaměstnanců. Poskytneme špičkové diagnostické nástroje a interpretaci jejich výstupů. Jedná se o osobnostní dotazníky a výkonnostní testy renomovaných světových společností, které jsme adaptovali na české/slovenské podmínky (překlad, česká/slovenská norma) a máme s jejich používáním již dlouholetou zkušenost:

  • On-line osobnostní dotazníky, které poskytují velmi široké a hluboké informace o preferovaném stylu chování hodnocené/ho v pracovním prostředí, a predikují tak úspěšnost kandidáta na pracovní pozici, ev. pomáhají identifikovat silné a rozvojové potřeby zaměstnanců, jakož i jejich potenciál.
  • On-line testy verbální, numerické a logické, tedy on-line testy schopností mapující rozumovou úroveň hodnocených a tím mj. jejich schopnost zvládat složité situace apod.

2) Pro filtraci ve fázi náboru a hromadné nábory

  • On-line filtrační dotazník pro nábor pracovníků, pomocí kterého zjistíme % míru vhodnosti kandidáta pro danou pracovní pozici v předem stanovených kompetencích.
  • On-line filtrační testy (numerické, verbální a srovnávací), pomocí kterých zjistíme míru vhodnosti kandidáta pro danou pracovní pozici na základě předem stanovených výkonnostních limitů.

3) Pro rozvoj hodnocené/ho v klíčových kompetencích

  • On-line dotazník 360⁰ zpětné vazby poskytující sebehodnocení i hodnocení dalších spolupracovníků ve vybraných kompetencích vč. doporučení pro další rozvoj.

Aktuality

Dá se zrušit proces hodnocení výkonu?

V poslední době občas narazíme na to, že některá společnost zrušila proces hodnocení výkonu...

Více informací

Jak nepřijít o kvalifikované zaměstance?

Nedávno jsem při cestě ze zahraničí seděl v letadle vedle dvou Angličanů. Ne, že bych měl ve zvyku poslouchat cizí rozhovory, ale znáte to, místa v letadle v ekonomické třídě...

Více informací

Návod na přísun kvalitních kandidátů

Určitě jste už mnohokrát slyšeli, že vyspělé společnosti často používají v HR oblasti metody moderního marketingu. Rád bych níže uvedl návod, jak tyto metody...

Více informací